Powiślańska Fundacja Społeczna
 

Staże

Kogo zapraszamy?

Powiślańska Fundacja Społeczna od lat szkoli studentów i absolwentów kierunków społecznych, którzy zamierzają swoją karierę zawodową związać z pracą na rzecz rodzin. Co roku zimą zapraszamy studentów do udziału w serii wykładów prowadzonych przez pracowników Fundacji – praktyków z wieloletnim doświadczeniem. Wykłady obejmują tematy takie jak np. terapia uzależnień, terapia zaburzeń zachowania, praca środowiskowa z dzieckiem i rodziną. Studenci zainteresowani dalszym rozwojem i współpracą z Fundacją mogą zdecydować się na rozpoczęcie programu stażowego.

Na czym polega staż?

Kilkumiesięczny cykl wykładów stanowi wstęp do 2-letniego programu stażowego prowadzonego przez Fundację. W ciągu 25 lat działalności Fundacji wyszkolono ponad 400 stażystów-wolontariuszy, którzy po przebyciu programu stażowego niekiedy stawali się pracownikami ognisk wychowawczych, poradni lub zespołu asystentów rodzinnych prowadzonych przez Fundację.

Co daje staż...

Staż wymaga dużego zaangażowania i wytrwałości ze strony stażysty, lecz jest niepowtarzalną okazją do zdobycia praktycznej wiedzy i cennego doświadczenia zawodowego. Stażyści-wolontariusze wspierają wychowawców i terapeutów w ich codziennej pracy. Uczą się rozumienia wychowanków oraz ich rodzin. Zdobywają praktyczne doświadczenie w motywowaniu do zmiany, świadczeniu pomocy, wspieraniu prób rozwiązywania swoich problemów przez podopiecznych Fundacji. Po zakończeniu stażu są dobrze przygotowani do samodzielnej pracy terapeutycznej, resocjalizacyjnej, profilaktycznej czy wychowawczej w środowiskach marginalizowanych.

staze

Jak zostać stażystą

Wystarczy, że skontaktujecie się z nami, a my udzielimy wszystkich potrzebnych informacji, prześlemy Wam potrzebne materiały.

Dane kontaktowe

Tel: 22 625 77 82
E-mail: biuro@pfs.pl
Prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku,
w godzinach 9.00 - 17.00

Kontynując korzystanie z tej strony zgadzasz się na użycie ciasteczek.