Powiślańska Fundacja Społeczna
 

Darowizny pieniężne

Czy firmy mogą przekazywać darowizny pieniężne?

Firmy również mogą przekazywać na rzecz Fundacji darowizny pieniężne. Pamiętajcie Państwo, że osoby prawne mogą odliczać darowizny do 10% uzyskanego dochodu (Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych – art. 18 ust.1 pkt 1 i7)

Firma może zostać Partnerem Strategicznym każdego programu społecznego Fundacji wspierając systematycznie, przez ustalony okres czasu, działania w obrębie wybranego programu określoną kwotą. Wszystkie ustalenia dotyczące wysokości darowizny oraz zakres działań są ustalane i negocjowane indywidualnie.

Dlaczego warto przekazywać darowizny pieniężne?

W Polsce mamy do czynienia z ulgami limitowanymi, nielimitowanymi oraz możliwością przekazania 1 proc. podatku. W przypadku ulgi limitowanej darczyńca może odpisać 6 proc. darowizny od PIT lub 10 proc. od CIT. Nieco inaczej jest w przypadku ulg nielimitowanych, gdzie filantrop może odliczyć nawet 100 proc. osiągniętego dochodu. Przykładem są darowizny dokonane na rzecz działalności charytatywno-opiekuńczej. Są one wyłączone z podstawy opodatkowania darczyńców podatkiem dochodowym i podatkiem wyrównawczym. Nielimitowaną ulgą jest również darowizna.

Na co przeznaczamy darowizny?

Wszystkie darowizny od naszych darczyńców są przeznaczone na cele statutowe Fundacji. Uzyskane w ten sposób pieniądze wydajemy na utrzymanie naszych podopiecznych, na jedzenie, ubrania, książki, gry, zajęcia i warsztaty, środki czystości, obozy letnie i zimowe oraz wiele, wiele innych.

Jesteśmy wdzięczni za nawet najmniejszy gest. Ze swojej strony zapewniamy, że przekazane nam pieniądze trafią do naszych podopiecznych.

Jak przekazać darowiznę?

Jeśli Twoja firma chce w tej chwili przekazaćdarowiznę na rzecz Powiślańskiej Fundacji Społecznej możesz ją wpłacić na konto Fundacji, a w tytule przelewu wpisać: "darowizna na cele statutowe".

Powiślańska Fundacja Społeczna
ul. Mokotowska 55
00-542 Warszawa
 
Nr Konta: 79 1050 1038 1000 0023 0103 6808
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

 

Jesli klikniesz napis na naszej stronie "Wpłać darowiznę" możesz zrobić przelew od razu.

Skontaktuj się

Sylwia Nowik

Sylwia Nowik-Spiczonek

Marketing and Fundrising Manager

Tel: 22 625 77 82
Mob: 535 654 111
E-mail: sylwia.nowik@pfs.pl

Kontynując korzystanie z tej strony zgadzasz się na użycie ciasteczek.