Go to main menu Go to sidebar Go to content Go to footer
Powiślańska Fundacja Społeczna
 

Staramy się pokazywać nasze działania w prasie, radiu i telewizji. Chcemy informować o podopiecznych, ich dokonaniach i sukcesach.


 

Działamy od 1989 roku na warszawskim Powiślu na rzecz biednych, zaniedbanych dzieci i ich rodzin, odpowiadając na lokalne problemy społeczne.

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego działającą non-profit.

Rozwój dzieci i pomoc w ich wychowaniu

Wsparcie rodzin

Pomoc psychologiczna

Kierujemy pomoc do grup społecznych mających najpoważniejsze problemy.

Zależy nam na tym, żeby działać dla zniwelowania przyczyn, a nie skutków problemów społecznych.

Powiślańska Fundacja Społeczna już od ponad 30 lat prowadzi dwie świetlice środowiskowe dla dzieci i młodzieży z dzielnicy Śródmieście. Do świetlic każdego dnia przychodzi trzydzieścioro dzieci. W ciągu tych lat pomogliśmy już ponad 2000 podopiecznym.

Dzięki naszym świetlicom socjoterapeutycznym większość dzieci nie powiela destrukcyjnej drogi swoich rodziców - to motywuje nas do dalszej pracy!

Pobyt dzieci w naszych świetlicach jest bezpłatny.

W naszych Poradniach można uzyskać pomoc psychoterapeuty w zakresie trudności rodzinnych i emocjonalnych, przemocy, problemów wychowawczych, uzależnień, depresji, trudności w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami przez dzieci i młodzież, problemów z agresją, trudności w nauce.

Serdecznie zapraszamy na spotkania z naszymi psychologami i specjalistami zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych z Warszawy.

Udzielana przez nas pomoc jest bezpłatna.


 

 

Zapraszamy do przeczytania najnowszych wiadomości na temat Fundacji: tego co robimy, jak pracujemy, gdzie bywamy.

Rozwój dzieci i pomoc w ich wychowaniu

Wsparcie rodzin

Pomoc psychologiczna

Naszym celem jest pomoc zaniedbanym i nieporadnym życiowo rodzinom. Pragniemy, aby dzieci z takich rodzin nie powielały drogi swoich rodziców. Pomagamy im w życiu codziennym i wspieramy w wychowywaniu dzieci. Prowadzimy świetlice i poradnie, aby pokazywać im, że warto zmieniać swój los i żyć inaczej.

 

Twoja firma może być partnerem wielu naszych działań. Mamy nadzieję, że wśród poniższych propozycji znajdziesz kilka, które będziesz mógł wybrać dla swoich pracowników.

Partnerem Powiślańskiej Fundacji Społecznej może zostać firma ogólnopolska lub firma działająca lokalnie. Partnerstwo jest formą wspierania celów społecznych, na których firmie najbardziej zależy. Chcemy stworzyć Państwu możliwość połączenia swoich celów biznesowych z działalnością charytatywną. Możemy pomóc określić wspólną płaszczyznę Państwa działalności komercyjnej i społecznej, dzięki czemu pomoc innym przynosi nie tylko satysfakcję, ale również zysk.

Kategoria przeznaczona do umieszczania opisów kategorii linkowanych pluginem do umieszczania zawartości artykułów. Stworzone tylko dla ułatwieniai wyszukiwania w artykułach.

Osobiście preferowałbym dodawanie opisów bezpośrednio w kategoriach zamiast tworzenia dodatkowych artykułów. [Jacek Stromecki]